Archive for the ‘Human Rights Activists’ Category

دیدار اعضای جمعیت با خانواده محرومین از تحصیل زندانی

Friday, April 2nd, 2010

پنجشنبه, 12 فروردین 1389

فروردین

1

جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی- جمعی از اعضای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در روزهای تعطیلات عید نوروز به دیدار خانواده‌های محرومین از تحصیل زندانی رفتند و با دلجویی از آنان، خواستار آزادی بی قید و شرط این دانشجویان محروم از تحصیل شدند.

دقایقی قبل از تحویل سال نو، اعضای جمعیت در منزل نوید خانجانی؛ فعال حق تحصیل و از اعضای موسس جمعیت مبارزه با تحصیلی در اصفهان حضور پیدا کردند. همچنین سوم فروردین ماه، دیگر اعضای جمعیت با حضور در منزل سما نورانی، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه سهند تبریز با خانواده وی دیدار کردند.

اعضای جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی در این دیدارها خواستار آزادی بی قید و شرط نوید خانجانی، ایقان شهیدی، سما نورانی، درسا سبحانی و تمامی فعالان حق تحصیل و دانشجویی شدند.

نوید خانجانی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر و از اعضای موسس جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی است که در روز 11 اسفند در منزلش دستگیر شده بود. وی همچنین به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از تحصیل در دانشگاه محروم شده و در سال‌های اخیر فعالیت‌های چشمگیری را در زمینه حق تحصیل انجام داده است.

درسا سبحانی، فعال کمپین یک‌میلیون امضا و فعال حق تحصیل نیز حدود ساعت ۱۰ صبح روز ۱۶ اسفند در منزلش در ساری بازداشت شده بود.

ایقان شهیدی، شهروند محروم از تحصیل بهایی و سما نورانی، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه سهند تبریزهر دو از فعالان حق تحصیل بودند که در روز 12 اسفند 1388،به ترتیب در کرمانشاه و شیراز بازداشت شده بودند


http://www.edu-right.us/index.php?option=com_content&view=article&id=369:1389-01-12-16-23-37&catid=1:latest-news&Itemid=64


ملاقات شيوا نظرآهاری و نويد خانجانی با خانواده‌هايشان، کميته گزارشگران حقوق بشر

Monday, March 29th, 2010

کميته گزارشگران حقوق بشر- شيوا نظرآهاری و نويد خانجانی دو عضو دربند کميته گزارشگران حقوق بشر موفق شدند در ايام نوروز با خانواده‌هايشان ملاقات کنند.

.ظهر سه‌شنبه سوم فروردين، خانواده شيوا نظرآهاری موفق شدند در فضای باز و به مدت ۴۵ دقيقه با اين فعال حقوق بشر ملاقات داشته باشند

اين ملاقات برای خانواده نظرآهاری بسيار خوشحال‌کننده بوده و حال روحی و جسمی شيوا مناسب گزارش شده است.

همچنين نويد خانجانی، عضو ديگر کميته گزارشگران حقوق بشر نيز روز چهارشنبه چهارم فروردين به مدت ۴۵ دقيقه با خانواده خود ملاقات کرد.

وضعيت روحی و جسمی خانجانی نيز مناسب گزارش شده است. اين در حالی است که بيش از ۲۰ روز از بازداشت نويد خانجانی فعال دانشجويی و عضو کميته گزارشگران حقوق بشر می‌گذرد. خانجانی، ۱۱ اسفندماه طی يورش نيروهای امنيتی به منزل پدری‌اش در اصفهان بازداشت شد.

اين فعال مدنی، عضو کميته گزارشگران حقوق بشر و از اعضای موسس جمعيت مبارزه با تبعيض تحصيلی است. وی به دليل اعتقاد به آيين بهايی از تحصيل در دانشگاه محروم شده و در سال‌های اخير فعاليت‌های چشمگيری را در زمينه حق تحصيل انجام داده است.

شيوا نظرآهاری فعال برجسته حقوق بشر نيز حدود ۱۰۰ روز است که در بازداشت به سر می‌برد. اين در حالی است که وی در اول مهرماه پس از تحمل ۱۰۲ روز حبس آزاد شده بود.

خانواده اين فعال حقوق بشر در آستانه نوروز پيامی را منتشر کردند که در قسمتی از آن آمده است: «شيوا جان، برای ما بسيار سخت است باور کنيم که سال نو را بدون حضور تو آغاز می‌کنيم. در هر حال چه ما بخواهيم و چه نه سال نو با تمام شور و هيجانش بزودی آغاز می‌شود و ما اميدواريم که اين سال برای تمامی هموطنانمان سالی پربار بوده و در سال جديد ديگر شاهد در بند بودن کسی نباشيم.»

http://news.gooya.com/politics/archives/2010/03/102346.php

Free all detained Human Rights Activists

Thursday, March 18th, 2010

Iranian authorities are extremely disgruntled with the activities of human rights groups. Mostly because up to now these NGO’s successfully exposed most of the regimes’ human rights violations taking place in Iran. Thus, they are fervently in the hunt for closing down the activities of all those groups reporting human rights violations in Iran by punishing the individual activists and forcing them into silence.

حاکمین ایران از انجام فعالیت های حقوق بشری بشدت ناراضی اند؛ چرا که فعالیتهای این نهادها، هر چند با امکانات بسیار کم، باعث افشای بیشتر موارد نقض حقوق بشر در ایران شده است، که این برای حاکمین ایران قابل تحمیل نیست و بدین دلیل درصددند با سرکوب هر چه بیشتر آنها را مجبور به سکوت کنند و هزینه کار حقوق بشری را بالا ببرند

Condemn widespread, planned, and systematic violations of Human Rights in Iran

Iranian Human Rights Activist Group EU and North America (IHRAG)